MuskogeePhoenix.com, Muskogee, OK

June 9, 2013

Local auto racing glance


OUTLAW MOTORSPORTS PARK

Saturday’s results


Pure Stock: 1. Wesley Taylor, Eufaula. 2. Ryan Waltman, Fort Gibson. Tyler Chambers, Wellling. 4. Bobby Hunter, Haileyville. 5. Ken Hughey, Muskogee. 6. Brandon Fields, Checotah. 7. Justin Eubanks, Stillwater. 8. Anthony Shepherd, Tulsa. 9. Dwight Satern, Henryetta. 10. Tori Lammers, Fort Gibson. 11. Cole Arnold, Chouteau. 12. Steve Lackey Jr., Coweta.

Sport Modified: 1. Travis Johnson, Enid. 2. Dennis Slader, Muskogee. 3. Caleb Edwards, S. Coffeyville. 4. Frank Graven, Cushing. 5. James Gillian, Muskogee. 6. Ronny Gould, Calera. 7. Randy Timms, Wheatland. 8. Daniel Tarkington, Checotah. 9. Steve Little, Ada. 10. Gary Dilbeck, Catoosa. 11. Tony Quinton, Tahlequah. 12. Curtis Allen, Yukon. 13. Tyler Herrin, Ada. 14. Craig Demuth, Pawhuska. 15. Tyler Chambers, Welling.

Factory Stock: 1. Jay Arnold, Haskell. 2. Kreg Dobson, Muskogee. 3. Cory Carter, Muskogee. 4. Jarrett Arnold, Morris. t. Mike Wiseman, Muskogee. 6. Ryan Yates, Muskogee. 7. Chalres Saffell, Okay. 8. Wyatt Rowland, Fort Gibson. 9. Clint Adams, Muskogee.

IMCA Modifieds: 1. Ryan Franklin, Morris. 2. Chuck Bumgarner, Muskogee. 3. Danny Womack, Bixby. 4. Jeremy LaCoe, Adair. 5. Ted Bayouth, Sapulpa. 6. Kreg Dobson, Muskogee. 7, Ron Yates, Muskogee. 8. Dale Carnell, Mu8skogee. 9. Don Johnson, Muskogee. 10. Darren Stephens, Haskell. 11.Shannon Scott, Henryetta. 12. Ryan LaCoe, Claremore. 13. Shannon Reheard, Muskogee. 14. Dwayne Solenberg, Tahlequah. 15. Logan Miller, Muskogee. 16. Keith Heaslet, Indianola. 17. Chris Nooner, McAlester.

Modified: 1. Tate Cole, Fort Gibson. 2. Randy Timms, Wheatland. 3. Thomas Tillison Jr., Wellston. 4. Greg Burt, Enid. 5. Mickey Lassiter, Piedmont. 6. Andy Morris, Okay. 7. Jamie Hibbs, Choctaw. 8. Jason Leatherman, Muskogee. 9. Dalton Clay, Muskogee. 10. Brett Hansen, Fort Gibson. 11. Heath Weston, Muskogee. 12. Dan Morris, Fort Gibson. 13. Jacon Stoll, Mounds. 14. Shannon Scott, Henryetta.

Grand National: 1. Nick Artherton, Bartlesville. 2. David Whittle, Muskogee. 3. Roy Long, Stilwell. 4. Jason Linzy, Collinsville. 5. Chance Asher, Muldrow. 6. Daniel Tarkington, Checotah. 7. Dan Leatherman, Muskogee. 8. Lee McLain, Chouteau. 9. Terry Muskrat, Stilwell. 10. Rusty Etherton, S. Coffeyville. 11. Bob Disheroon, Hulbert.

Late Model: !. Jason Sperry, Porter. 2. Colton Dunlap, Muskogee. 3. Blake Byrd, Muskogee.



THUNDERBIRD SPEEDWAY

Friday


No results available