MuskogeePhoenix.com, Muskogee, OK

May 19, 2013

Outlaw Motorsports Park: Saturday's results


Phoenix Staff Reports

From Saturday

Pure Stock


1. Jesse Muhlhauser, Chouteau. 2. Chris Jenkins, Hulbert. 3. Robert Muhlhauser, Chouteau. 4. Colby North, Wagoner. 5. Ken Hughey, Muskogee. 6. Bobby Hunter, Haileyville. 7. Ryann Blue, Checotah. 8.Anthony Shephard, Tulsa. 9. Dwight Satern, Henryetta. 10. Daniel Tarkington, Checotah. 11. Dusty Coles, Hulbert. 12. Ryan Waltman, Fort Gibson. 13. Torie Lammers, Fort Gibson. 14. Rodney Lynn, Porum. 15. Michael Foreman, Tahlequah. 16. Chris Adams, Tulsa. 17. Steve Lackey, Coweta. 18. Cole Arnold, Chouteau. 19. Tyler Cochran, Chouteau.

Factory Stock

1. Matt Burnett, Muskogee. 2. Kevin Flock, Muskogee. 3. Jarrett Arnold, Morris. 4. Joe Kelley, Porter. 5. Sid Burd, Lead Hill. 6. Ryan Yates, Muskogee. 7. Wyatt Rowland, Fort Gibson. 8. Mike Wiseman, Muskogee. 9. Junior Adams, Muskogee. 10. Clint Adams, Muskogee. 11. Kreg Dobson, Muskogee. 12. Jimmie Wright, Piedmont. 13. Cory Carter, Muskogee.

Grand National

1. Brian Parker, Owasso. 2. Rodney Cantrell, Muskogee. 3. Nick Atherton, Bartlesville.4. Mike Withrow, Muskogee. 5. Dan Leatherman, Muskogee. 6. Robert Knowles, Talihina. 7. Jason Linzy, Collinsville. 8. Daniel Tarkington, Checotah. 9. David Whittle, Muskogee. 10. Dale Richardson, Muskogee.

Sport Modified

1. Caleb Edwards, South Coffeyvile. 2. Daniel Tarkington, Checotah. 3. Gary Dilbeck, Catoosa. 4. Tyler Chambers, Welling.

360 Modified

1. Danny Womack, Bixby. 2. Chuck Bumgarner, Muskogee. 3. Kreg Dobson, Muskogee. 4. Ryan Franklin, Morris. 5. Blake Davis, South Coffeyville. 6. Carl Scott, Welling. 7. Logan Miller, Muskogee. 8. Andrew Smoot, Wagoner. 9. Bret Sexton, Checotah. 9. Jimmy Fleetwood, Okay. 10. Ron Yates, Muskogee. 11. Chris Nooner, McAlester.

Late Models


1. Jason Sperry, Porter. 2. Cole Berkenbile, Fort Gibson. 3. Brian Parker, Owasso. 4. Zac Simmons, Erie. 5. Dillon Rupe, Broken Arrow. 6. Brandon Fields, Checotah. 7. Blake Byrd, Muskogee. 8. Brandon Hunter, Alma, Ark. 9. Brandon Mitchell, Muldrow.

Modified

1. Terry Beckham, Webb City, Mo. 2. Brett Hansen, Muskogee. 3. Andy Morris, Okay. 4. Shannon Scott, Henryetta. 5. Colby Atherton, Bartlesville. 6. Dan Morris, Fort Gibson. 7. Mykel Atkinson, Dewey. 8. Dalton Clay, Muskogee. 9. Jason Leatherman, Muskogee. 10. Justin Rexwinkle, South Coffeyville. 11. Cam Case, Edmond. 12. Heath Weston, Muskogee.

IMCA Modified

1. Kreg Dobson, Muskogee. 2. Van Gemmill, Ponca City. 3. Chuck Bumgarner, Muskogee. 4. Brett Hansen, Muskogee. 5. Dale Carnell, Muskogee. 6. Ron Yates, Muskogee. 7. Ryan Franklin, Morris. 8. Davis LaCoe, Adair. 9. Kayden Menaso, McAlester. 10. Danny Womack, Bixby. 11. Shannon Reheard, Muskogee.