MuskogeePhoenix.com, Muskogee, OK

Sports

August 4, 2013

Local auto racing results

At Outlaw Motorsports Park

Friday


No races.

Saturday

Pure Stock
: 1. Wesley Taylor, Eufaula. 2. Ryan Waltman, Fort Gibson. 3. Jeffrey Daniels, Hulbert. 4. Ken Hughey, Muskogee. 5. Mark Martin, Tahlequah. 6. Bobby Hunter, Haileyville. 7. Bill Floyd, Porter. 8. Tyler Chambers, Welling. 9. Torie Lammers, Fort Gibson.

Factory Stock: 1. Jay Arnold, Haskell. 2. Kevin Flock, Muskogee. 3. Kreg Dobson, Hulbert. 4. Matt Burnett, Muskogee. 5. Cory Carter, Muskogee. 6. Jimmie Wright, Piedmont. 7. Kaden Weaver, Piedmont. 8. Devon Midgley, Talihina. 9. Charles Saffell, Okay. 10. Joe Kelley, Porter. 11. Wyatt Rowland, Fort Gibson. 12. Jarrett Arnold, Morris. 13. Tyler Baird, Muskogee. 14. Ryan Yates, Muskogee. 15. Dale Richardson, Muskogee. 16. Jeremy Drewry, Stigler. 17. Clint Adams, Muskogee. 18. Levi Kelley, Glenpool.

Grand National/Pro Stock: 1. Jay Arnold, Haskell. 2. Nick Atherton, Bartlesville. 3. Martin Dunigan, Poteau. 4. Mike Withrow, Muskogee. 5. Jason Linzy, Collinsville. 6. Dan Leatherman, Muskogee. 7. Wendell Sharpton, Dewey. 8. Kayden Menasco, McAlester. 9. David Whittle, Muskogee.

Sport Modified: 1. Travis Johnson, Enid. 2. Curtis Allen, Yukon. 3. Frank Graven, Cushing. 4. Steve Little, Ada. 5. James Gillian, Muskogee. 6. Kyle Slader, Muskogee. 7. Caleb Edwards, South Coffeyville. 8. Kyle Choate, Ponca City. 9. Tony Quinton, Tahlequah. 10. Logan Macy, Hennessey. 11. Tim Ford, Enid. 12. Tyler Chambers, Welling. 13. Gary Dilbeck, Catoosa. 14. Daniel Tarkington, Checotah. 15. Steve Freeman, Claremore. 16. Brandon Fields, Checotah.

Late Model: 1. Jason Sperry, Porter. 2. Shannon Scott, Henryetta. 3. Dillon Rupe, Broken Arrow. 4. Jason Redman, Sapulpa. 5. Jacob Magee, Caney. 6. Colton Dunlap, Muskogee. 7. Brett Hansen, Muskogee. 8. Chris Vannoster, Coffeyville, Kan. 9. Houston Garrison, Owasso. 10. David Young, Ochelata. 11. Mike Dunigan, Poteau.

IMCA Modified: 1. Danny Womack, Bixby. 2. Shannon Reheard, Muskogee. 3. Kreg Dobson, Hulbert. 4. Daniel Tarkington, Checotah. 5. Ted Holt. 6. Dale Carnell, Muskogee. 7. Caleb Edwards, South Coffeyville. 8. Ron Yates, Muskogee. 9. Logan Miller, Muskogee. 10. Rodney Cantrell, Porter. 11. Dalton Ragsdale, Muskogee. 12. Jacob Campbell, Oktaha. 13. Shannon Scott, Henryetta. 14. David LaCoe, Adair. 15. Jeremy LaCoe, Adair. 16. Andrew Smoot, Wagoner. 17. Ryan LaCoe, Adair.

Outlaw Modified: 1. Randy Timms, Wheatland. 2. Tate Cole, Fort Gibson. 3. Dalton Clay, Muskogee. 4. Andy Morris, Okay. 5. Kyle Ledford, Hackett, Ark. 6. Heath Weston, Muskogee. 7. Colby Artherton, Bartlesville. 8. Brett Hansen, Muskogee. 9. Dan Morris, Muskogee. 10. Lucas Gibbs, Udall. 11. Scott Glover, Hackett, Ark. 12. Jamie Hibbs, Choctaw. 13. Jason Leatherman, Muskogee. 14. Mykel Atkinson, Dewey. 15. Andy Milliken, Fort Smith, Ark.

1
Text Only
Sports
AP Video