MuskogeePhoenix.com, Muskogee, OK

February 22, 2013

State wrestling results


Class 6A

First Round

106

Jordan Prince (Fr), Edmond North M-Dec Hunter Youell (Sr), Owasso, 11-0

Garrett Rowe (Fr), Choctaw Fall Nigel Jolliffie (Jr), Norman, 1:28

Kennedy Monday (Fr), Stillwater Dec Josh Copeland (Fr), Midwest City, 8-6 SV

Dalton Duffield (Fr), Westmoore Dec Michael Moreno (Fr), Union, 2-0

113

Cy Trindle (So), Edmond North Dec Ethan Wicker (So), Sand Springs, 11-4

Jacob Fontanez (So), Owasso Fall Chase Ballew (Fr), Putman City North, 1:16

Kaid Brock (So), Stillwater Fall Derek Ross (Sr), Norman, 2:19

Conor Dooling (So), Southmoore Dec Graham Godfrey (Jr), Union, 1-0

120

Boo Lewallen (So), Yukon Fall Brandon Martin (Sr), Union, 0:57

Cody Karstetter (So), Sand Springs Fall Jordan Armstrong (Sr), Edmond North, 3:54

Markus Simmons (So), Broken Arrow T-Fall Chase Soper (So), Muskogee, 17-0

Zac Damico (Sr), Southmoore Dec King Williams (Jr), Stillwater, 3-0

126

Hayden Hansen (So), Norman North Dec Corey Jones (Sr), Sapulpa, 4-1

Josh Breece (Sr), Edmond North Dec Benny Teegarden (Jr), Stillwater, 3-1

Luke Wolfenberger (Jr), Union Dec Matt Acee (Jr), Muskogee, 11-6

Keaton Randall (Sr), Westmoore Dec Billy Grothe (Jr), Enid, 6-2

132

Keegan Moore (So), Putman City Dec Zack Edwards (Jr), Broken Arrow, 6-3

Justin Fletcher (Jr), Bixby Dec Brett Dunning (Sr), Edmond Santa Fe, 7-3

Joe Smith (So), Stillwater T-Fall Danny Maldanado (Sr), Lawton, 19-4

Josh Lindsey (Sr), Moore Fall Michael Billups (Jr), Union, 2.37

138

Parker Bohannan (Jr), Yukon M-Dec Braxton Owens (Jr), Broken Arrow, 11-2

Anthony Mica (Sr), Bixby Dec Colin Pasque (Sr), Norman, 10-9

Shea Conley (Jr), Sapulpa Dec Colby Moates (So), Moore, 8-4

Dawaylon Barnes (Jr), Muskogee Fall Chase Lane (Fr), Stillwater, 3:29

145

Velijah Cato (Jr), Putman City North Fall Kaiden Hudson (Sr), Bixby, 0:44

Blake Bassham (Jr), Norman North Fall Jake Pattinson (So), Jenks, 3:47

Tanner Bailey (Jr), Broken Arrow Fall Zac Julian (Jr), Mustang, 4:37

Anthony Gonzalez (Fr), Enid Dec Evan Wilson (So), Midwest City, 5-3 SV

152

Jacobe Smith (Jr), Muskogee Fall Aaron Avra (Sr), Sapulpa, 3:26

Paden Bailey (So), Broken Arrow Fall Shane Rogers (Sr), Westmoore, 1:43

Michael Hamilton (Jr), Bartlesville T-Fall George Ankamah (Sr), Lawton, 15-0

McKale Washington (Jr), Moore Dec Austin Eades (Jr), Jenks, 3-2 TB

160

Levi Berry (Jr), Norman North Dec Alex Thelin (Jr), Choctaw, 11-4

Mason Thompson (Jr), Bixby Dec Taylor Wattenbarger (Jr), Lawton, 4-1

Ky Young (Sr), Union Dec Austin Carter (Sr), Putman City North, 8-4

Brannon Hunt (Sr), Ponca City Fall J.T. Andrews (Sr), Muskogee, 2:59

170

Nathan Marek (Jr), Southmoore Fall Aaron LeClair (Sr), Ponca City, 3:18

Josh Bedell (Jr), Yukon Dec Wyatt Ellis (Jr), Union, 4-1

Reid Rodich (Sr), Bixby Fall James Buckhanan (So), Muskogee, 2:49

Derek White (Jr), Edmond North Dec Brock Warren (Sr), Broken Arrow, 4-3

182

Lance Dixon (Jr), Edmond North T-Fall John Bond (Sr), Ponca City, 17-2

Steve Allen (So), Broken Arrow Dec Zces Ribaudo (Jr), Putman City North, 5-4

Kristian Mendez (Jr), Sapulpa Dec Zac Moore (Jr), Southmoore, 6-2

Derek Slvertsen (Sr), Moore Fall Hunter Dalton (Jr), Bixby, 2:34

195

Joel Dixon (Jr), Edmond North Fall Jake Busby (Jr), Sapulpa, 1:33

Teejay Aiono (Jr), Owasso Fall Cael Stumpff (Jr), Norman, 3:06

Paden Ayers (Jr), Sand Springs Dec Jacob Radford (Jr), Putman City, 3-0

Chance Wenglewski (So), Union Dec Jakoby Walker (Fr), Southmoore, 8-6

 220

Andrew Dixon (Jr), Edmond North Fall Jake Scott (Sr), Enid, 1:56

Nigel Harris (Sr), Muskogee Dec Nic Roller (Fr), Bixby, 2-1

Jakoda Bridges (Sr), Ponca City Dec Korey Walker (So), Midwest City, 3-2 TB

John Finn (Sr), Westmoore Dec Kyler Childers (So), Sand Springs, 5-2 TB

 285

Carlos Freeman (Sr), Midwest City Fall Josh Evans (So), Union, 0:15

Nick Bearshead (Sr), Sand Springs Fall John Wynn (Jr), Edmond Santa Fe, 3:16

Carlos Taylor (Sr), Broken Arrow Dec Elijah Pettey (Jr), Muskogee, 9-3

Que Overton (So), Jenks Dec Jalen Medicinebear (Sr), Yukon, 1-0

Semifinals 

Weight: 106

Jordan Prince (Fr), Edmond North Fall Garrett Rowe (Fr), Choctaw, 3:20

Dalton Duffield (Fr), Westmoore Dec Kennedy Monday (Fr), Stillwater, 1-0

Weight: 113

Jacob Fontanez (So), Owasso Dec Cy Trindle (So), Edmond North, 8-2

Kaid Brock (So), Stillwater M-Dec Conor Dooling (So), Southmoore, 15-5

Weight: 120

Boo Lewallen (So), Yukon Dec Cody Karstetter (So), Sand Springs, 11-4

Markus Simmons (So), Broken Arrow Dec Zac Damico (Sr), Southmoore, 7-2

Weight: 126

Hayden Hansen (So), Norman North Dec Josh Breece (Sr), Edmond North, 4-3

Luke Wolfenberger (Jr), Union Dec Keaton Randall (Sr), Westmoore, 3-2

Weight: 132

Keegan Moore (So), Putman City Dec Justin Fletcher (Jr), Bixby, 10-4

Joe Smith (So), Stillwater Fall Josh Lindsey (Sr), Moore, 2:38

Weight: 138

Anthony Mica (Sr), Bixby Dec Parker Bohannan (Jr), Yukon, 3-1 SV

Shea Conley (Jr), Sapulpa Dec Dawaylon Barnes (Jr), Muskogee, 9-2

Weight: 145

Blake Bassham (Jr), Norman North Dec Velijah Cato (Jr), Putman City North, 7-6

Tanner Bailey (Jr), Broken Arrow Fall Anthony Gonzalez (Fr), Enid, 1:35

Weight: 152

Jacobe Smith (Jr), Muskogee Dec Paden Bailey (So), Broken Arrow, 3-0

Michael Hamilton (Jr), Bartlesville Fall McKale Washington (Jr), Moore, 1:17

Weight: 160

Levi Berry (Jr), Norman North Dec Mason Thompson (Jr), Bixby, 4-2

Brannon Hunt (Sr), Ponca City Dec Ky Young (Sr), Union, 5-1

Weight: 170

Nathan Marek (Jr), Southmoore M-Dec Josh Bedell (Jr), Yukon, 14-3

Derek White (Jr), Edmond North M-Dec Reid Rodich (Sr), Bixby, 12-4

Weight: 182

Lance Dixon (Jr), Edmond North M-Dec Steve Allen (So), Broken Arrow, 11-0

Derek Slvertsen (Sr), Moore Dec Kristian Mendez (Jr), Sapulpa, 11-6

Weight: 195

Joel Dixon (Jr), Edmond North M-Dec Teejay Aiono (Jr), Owasso, 8-0

Chance Wenglewski (So), Union Dec Paden Ayers (Jr), Sand Springs, 3-1 SV

Weight: 220

Andrew Dixon (Jr), Edmond North Fall Nigel Harris (Sr), Muskogee, 1:09

John Finn (Sr), Westmoore Dec Jakoda Bridges (Sr), Ponca City, 3-2 UTB

Weight: 285

Carlos Freeman (Sr), Midwest City Dec Nick Bearshead (Sr), Sand Springs, 7-0

Carlos Taylor (Sr), Broken Arrow Dec Que Overton (So), Jenks, 5-2

Consolation - 1st Round

Weight: 106

Hunter Youell (Sr), Owasso Dec Nigel Jolliffie (Jr), Norman, 8-7

Josh Copeland (Fr), Midwest City Dec Michael Moreno (Fr), Union, 3-2

Weight: 113

Ethan Wicker (So), Sand Springs Fall Chase Ballew (Fr), Putman City North, 2:35

Graham Godfrey (Jr), Union Dec Derek Ross (Sr), Norman, 10-3

Weight: 120

Jordan Armstrong (Sr), Edmond North Fall Brandon Martin (Sr), Union, 3:48

King Williams (Jr), Stillwater Dec Chase Soper (So), Muskogee, 2-1

Weight: 126

Corey Jones (Sr), Sapulpa Dec Benny Teegarden (Jr), Stillwater, 5-4 UTB

Matt Acee (Jr), Muskogee Dec Billy Grothe (Jr), Enid, 3-2 UTB

Weight: 132

Zack Edwards (Jr), Broken Arrow Dec Brett Dunning (Sr), Edmond Santa Fe, 3-1 TB

Danny Maldanado (Sr), Lawton Dec Michael Billups (Jr), Union, 6-3

Weight: 138

Colin Pasque (Sr), Norman Dec Braxton Owens (Jr), Broken Arrow, 4-3

Colby Moates (So), Moore M-Dec Chase Lane (Fr), Stillwater, 8-0

Weight: 145

Jake Pattinson (So), Jenks Fall Kaiden Hudson (Sr), Bixby, 2:49

Evan Wilson (So), Midwest City Dec Zac Julian (Jr), Mustang, 8-3

Weight: 152

Shane Rogers (Sr), Westmoore Dec Aaron Avra (Sr), Sapulpa, 8-6 SV

George Ankamah (Sr), Lawton Dec Austin Eades (Jr), Jenks, 3-2 UTB

Weight: 160

Taylor Wattenbarger (Jr), Lawton Dec Alex Thelin (Jr), Choctaw, 3-0

J.T. Andrews (Sr), Muskogee Dec Austin Carter (Sr), Putman City North, 9-3

Weight: 170

Wyatt Ellis (Jr), Union Dec Aaron LeClair (Sr), Ponca City, 3-2

Brock Warren (Sr), Broken Arrow M-Dec James Buckhanan (So), Muskogee, 10-2

Weight: 182

John Bond (Sr), Ponca City Dec Zces Ribaudo (Jr), Putman City North, 4-1

Hunter Dalton (Jr), Bixby Dec Zac Moore (Jr), Southmoore, 11-5

Weight: 195

Jake Busby (Jr), Sapulpa Fall Cael Stumpff (Jr), Norman, 0:47

Jacob Radford (Jr), Putman City T-Fall Jakoby Walker (Fr), Southmoore, 16-1

Weight: 220

Nic Roller (Fr), Bixby Fall Jake Scott (Sr), Enid, 1:47

Kyler Childers (So), Sand Springs Dec Korey Walker (So), Midwest City, 3-2 UTB

Weight: 285

John Wynn (Jr), Edmond Santa Fe Dec Josh Evans (So), Union, 5-0

Elijah Pettey (Jr), Muskogee Dec Jalen Medicinebear (Sr), Yukon, 3-1 SV

Team

1.  Edmond North   90.50

  2.  Broken Arrow   56.50

  3.  Norman North   44.00

  4.  Stillwater   37.50

  5.  Union   32.00

  6.  Westmoore   31.00

  7.  Bixby   26.00

  8.  Muskogee   25.00

  9.  Moore   24.00

 10.  Owasso   21.00

 10. (tie) Southmoore   21.00

 10. (tie) Yukon   21.00

 13.  Sapulpa   20.00

 14.  Ponca City   19.00

 15.  Midwest City   18.00

 16.  Bartlesville   17.50

 17.  Putman City   16.50

 18.  Sand Springs   14.00

 19.  Jenks    5.00

 20.  Choctaw    4.00

 20. (tie) Putman City North    4.00

 22.  Lawton    3.00

 23.  Enid    2.00

 24.  Norman    1.00

 24. (tie) Edmond Santa Fe    1.00

 26.  Mustang    0.00

 



Class 5A

First Round

106

Briar Adams (Jr), MacArthur Fall Dalton Rippy (So), McAlester, 1:27

Dillon Prutch (Fr), Coweta Fall Lamar Neff (Fr), Chickasha, 5:29

Christian Moody (So), Collinsville Fall Trevor Symes (Fr), Noble, 0:32

Montorie Bridges (Fr), Altus M-Dec Clayton Bierig (So), Western Heights, 16-2

113

Markwae Sanders (Sr), Duncan Fall Michael Lopez (So), Piedmont, 1:09

Ricky Kriege (Sr), Skiatook Dec Trevon Brewer (Sr), Del City, 5-0

Davion Jeffries (So), Collinsville Fall D.J. Billingsley (Jr), MacArthur, 3:42

D.J. Hendrickson (Fr), Western Heights Dec Dakota Resendez (Fr), Chickasha, 5-4

120

Cesar Romero (Sr), Southeast Fall Dillon McCaleb (Sr), Coweta, 3.27

Jacob Findley (Jr), Collinsville M-Dec Alex Nelson (So), Guthrie, 14-2

Donald Cannon (Jr), McAlester Dec Jet Gray (Jr), Duncan, 3-1

Cole Powers (Jr), MacArthur Fall Coulton Parker (Jr), Piedmont, 3:46

126

Paul Sargent (So), Tahlequah Fall Timothy O'Connor (Sr), Guthrie, 3:00

Ryan Heiden (Jr), Collinsville Dec Shelby Greeson (So), Noble, 6-0

Mark Carter (Sr), East Central Fall Clayton Lamb (Jr), Del City, 0:12

Colby Powers (Jr), MacArthur Fall Hunter Scott (Jr), McAlester, 1:41

132

Adrian Gaines (Sr), MacArthur M-Dec Dolan Calico (Sr), Coweta, 10-2

Devin Green (Sr), Del City Dec Mitch Sellers (Jr), Tahlequah, 9-5

Will Steltzlen (Jr), Collinsville T-Fall Jon Grube (Sr), El Reno, 18-2

David Eakers (Sr), Chickasha Fall Reece Henry (Jr), Piedmont, 2:36

138

Brok Williams (Jr), MacArthur Dec Justin Shrum (So), Coweta, 7-3

Reese Davis (So), Tahlequah Fall Tyler Mahan (Jr), Guthrie, 1:36

Gary Wayne Harding (Jr), Collinsville Fall Tristin Rabe (Jr), Noble, 0:08

Randle Crowley (So), Carl Albert Dec Francisco Lopez (So), Piedmont, 8-2

145

Bryan Dutton (Sr), Guthrie Dec Corey Todd (Sr), Shawnee, 8-2

Hestin Lamons (Jr), Tahlequah Dec Colton Jump (So), MacArthur, 4-2 SV

Dylan Helm (Sr), Collinsville Dec Triston Hill (Jr), Chickasha, 5-0

Connor Kelly (Jr), Duncan Dec Kaleb Hinds (So), Claremore, 8-1

152

Cameron Loving (So), Altus M-Dec Kelvin Grubbs (Jr), Pryor, 10-2

Ryan Haymaker (So), Collinsville M-Dec Blake Handley (Jr), MacArthur, 9-1

Blane Culp (Jr), Piedmont M-Dec J.E. Bailey (Sr), Noble, 11-0

Christian Carnahan (Sr), Duncan Dec Matt Daniel (Jr), Shawnee, 3-0

160

Keilan Torres (Sr), Altus T-Fall Tanner Borror (So), Coweta, 17-2

Jake Barton (Sr), Collinsville Dec Elijah Leonard (Jr), El Reno, 4-0

Chad Draper (Sr), Deer Creek M-Dec Coy Richardson (Sr), Chickasha, 9-0

Dillon White (Jr), MacArthur Fall Brycen Short (Sr), Claremore, 5:41

170

Ricky McCarty (Sr), MacArthur T-Fall Thomas Shepard (So), Shawnee, 16-0

Zach Abkemeier (Sr), Collinsville M-Dec Jon McBride (Sr), Del City, 16-5

Cole Pacheco (Jr), Deer Creek Fall Dakota Boxwell (Jr), Noble, 5:22

Clayton Atwood (Fr), Ardmore Dec Brody Largent (So), Piedmont, 5-1

182

Josh Latham (Jr), Chickasha Dec Benny Steffenson (Sr), Grove, 4-2 SV

Brice Inbody (Jr), Bishop Kelly Fall Tim Roy (Jr), Bishop McGuinnes, 3:14

Harley Stanley (Jr), Western Heights M-Dec Danny Lamb (Jr), Ada, 15-6

Jacob Lamb (Sr), Del City Dec Walker Smith (So), Shawnee, 6-4

195

Sean Carson (Sr), Altus T-Fall Riley Smith (So), McAlester, 15-0

Nate Daniels (So), Del City M-Dec Gage Humphrey (Jr), Shawnee, 18-5

Keenan Priddy (Jr), Collinsville M-Dec Thomas Shilling (Sr), Carl Albert, 11-2

Derek Block (Sr), MacArthur Dec Mitch Ray (Sr), Skiatook, 4-2

220

Conner Howard (Jr), Guthrie Fall Josh Herman (Sr), East Central, 0:56

Royce Garvin (Jr), Ada Dec Austin Loomis (Sr), Deer Creek, 9-6

Cameron McGill (Sr), Duncan Dec Blaise Gorges (So), Durant, 8-7

Garrett Shaw (Jr), MacArthur Fall Jonathan Gerrier (Sr), Pryor, 4:41

 285

Jacoby Brown (Sr), Chickasha M-Dec Ryan Goodfox (So), Shawnee, 13-1

Griffin Qualls (Fr), Coweta Dec Blake Finley (Jr), Guthrie, 4-3

Tyler Follis (Sr), Deer Creek Dec John Cardenas (Sr), NW Classen, 5-1

Cory Barnett (Jr), Western Heights Dec Deshawn Craft (Sr), Del City, 3-1

Semifinals

Weight: 106

Briar Adams (Jr), MacArthur Dec Dillon Prutch (Fr), Coweta, 2-0

Christian Moody (So), Collinsville Dec Montorie Bridges (Fr), Altus, 5-4

Weight: 113

Ricky Kriege (Sr), Skiatook Def Markwae Sanders (Sr), Duncan, INJ

Davion Jeffries (So), Collinsville Fall D.J. Hendrickson (Fr), Western Heights, 0:38

Weight: 120

Jacob Findley (Jr), Collinsville Fall Cesar Romero (Sr), Southeast, 4:58

Donald Cannon (Jr), McAlester Dec Cole Powers (Jr), MacArthur, 7-3

Weight: 126

Ryan Heiden (Jr), Collinsville M-Dec Paul Sargent (So), Tahlequah, 10-2

Mark Carter (Sr), East Central Fall Colby Powers (Jr), MacArthur, 3:25

Weight: 132

Adrian Gaines (Sr), MacArthur Dec Devin Green (Sr), Del City, 6-5

Will Steltzlen (Jr), Collinsville Dec David Eakers (Sr), Chickasha, 8-4

Weight: 138

Brok Williams (Jr), MacArthur Fall Reese Davis (So), Tahlequah, 4:28

Gary Wayne Harding (Jr), Collinsville T-Fall Randle Crowley (So), Carl Albert, 15-0

Weight: 145

Bryan Dutton (Sr), Guthrie Dec Hestin Lamons (Jr), Tahlequah, 3-2

Dylan Helm (Sr), Collinsville Dec Connor Kelly (Jr), Duncan, 3-2

Weight: 152

Cameron Loving (So), Altus Dec Ryan Haymaker (So), Collinsville, 5-0

Christian Carnahan (Sr), Duncan Dec Blane Culp (Jr), Piedmont, 7-1

Weight: 160

Keilan Torres (Sr), Altus Fall Jake Barton (Sr), Collinsville, 0:19

Chad Draper (Sr), Deer Creek Dec Dillon White (Jr), MacArthur, 8-3

Weight: 170

Zach Abkemeier (Sr), Collinsville Dec Ricky McCarty (Sr), MacArthur, 6-5 UTB

Cole Pacheco (Jr), Deer Creek M-Dec Clayton Atwood (Fr), Ardmore, 10-1

Weight: 182

Josh Latham (Jr), Chickasha Dec Brice Inbody (Jr), Bishop Kelly, 7-4

Jacob Lamb (Sr), Del City Dec Harley Stanley (Jr), Western Heights, 7-4

Weight: 195

Sean Carson (Sr), Altus M-Dec Nate Daniels (So), Del City, 12-1

Keenan Priddy (Jr), Collinsville Dec Derek Block (Sr), MacArthur, 3-1

Weight: 220

Conner Howard (Jr), Guthrie M-Dec Royce Garvin (Jr), Ada, 13-5

Garrett Shaw (Jr), MacArthur Dec Cameron McGill (Sr), Duncan, 5-2

Weight: 285

Jacoby Brown (Sr), Chickasha Fall Griffin Qualls (Fr), Coweta, 0:55

Tyler Follis (Sr), Deer Creek Dec Cory Barnett (Jr), Western Heights, 5-0

Consolation 1st Round

Weight: 106

Dalton Rippy (So), McAlester M-Dec Lamar Neff (Fr), Chickasha, 14-5

Trevor Symes (Fr), Noble Fall Clayton Bierig (So), Western Heights, 2.22

Weight: 113

Michael Lopez (So), Piedmont M-Dec Trevon Brewer (Sr), Del City, 11-2

Dakota Resendez (Fr), Chickasha Dec D.J. Billingsley (Jr), MacArthur, 3-0

Weight: 120

Alex Nelson (So), Guthrie Dec Dillon McCaleb (Sr), Coweta, 4-3

Jet Gray (Jr), Duncan Dec Coulton Parker (Jr), Piedmont, 3-1

Weight: 126

Timothy O'Connor (Sr), Guthrie Dec Shelby Greeson (So), Noble, 2-1

Clayton Lamb (Jr), Del City Fall Hunter Scott (Jr), McAlester, 4:11

Weight: 132

Mitch Sellers (Jr), Tahlequah Dec Dolan Calico (Sr), Coweta, 4-0

Jon Grube (Sr), El Reno Dec Reece Henry (Jr), Piedmont, 3-1 SV

Weight: 138

Justin Shrum (So), Coweta Dec Tyler Mahan (Jr), Guthrie, 3-1 SV

Tristin Rabe (Jr), Noble Dec Francisco Lopez (So), Piedmont, 6-5

Weight: 145

Colton Jump (So), MacArthur Dec Corey Todd (Sr), Shawnee, 2-0

Triston Hill (Jr), Chickasha Dec Kaleb Hinds (So), Claremore, 9-3

Weight: 152

Kelvin Grubbs (Jr), Pryor Dec Blake Handley (Jr), MacArthur, 7-2

Matt Daniel (Jr), Shawnee Dec J.E. Bailey (Sr), Noble, 7-2 SV

Weight: 160

Tanner Borror (So), Coweta M-Dec Elijah Leonard (Jr), El Reno, 14-2

Brycen Short (Sr), Claremore M-Dec Coy Richardson (Sr), Chickasha, 8-0

Weight: 170

Jon McBride (Sr), Del City M-Dec Thomas Shepard (So), Shawnee, 8-0

Brody Largent (So), Piedmont M-Dec Dakota Boxwell (Jr), Noble, 13-2

Weight: 182

Benny Steffenson (Sr), Grove Fall Tim Roy (Jr), Bishop McGuinnes, 3:15

Walker Smith (So), Shawnee Dec Danny Lamb (Jr), Ada, 5-3

Weight: 195

Riley Smith (So), McAlester Fall Gage Humphrey (Jr), Shawnee, 2:50

Mitch Ray (Sr), Skiatook Dec Thomas Shilling (Sr), Carl Albert, 3-2

Weight: 220

Austin Loomis (Sr), Deer Creek Dec Josh Herman (Sr), East Central, 9-6

Jonathan Gerrier (Sr), Pryor Dec Blaise Gorges (So), Durant, 3-2

Weight: 285

Blake Finley (Jr), Guthrie Dec Ryan Goodfox (So), Shawnee, 3-0

Deshawn Craft (Sr), Del City Dec John Cardenas (Sr), NW Classen, 3-2 UTB

 

Team results

1.  Collinsville  148.00

  2.  MacArthur   81.50

  3.  Altus   52.00

  4.  Deer Creek   47.00

  5.  Chickasha   37.00

  6.  Guthrie   34.00

  7.  Del City   25.00

  8.  Duncan   23.00

  9.  McAlester   19.00

 10.  East Central   18.00

 11.  Skiatook   17.00

 12.  Tahlequah   11.00

 13.  Coweta    9.00

 14.  Western Heights    7.00

 14. (tie) Piedmont    7.00

 16.  Noble    4.00

 16. (tie) Southeast    4.00

 16. (tie) Bishop Kelly    4.00

 19.  Grove    3.00

 20.  Carl Albert    2.00

 20. (tie) Ardmore    2.00

 20. (tie) Ada    2.00

 20. (tie) Claremore    2.00

 20. (tie) Shawnee    2.00

 20. (tie) Pryor    2.00

 26.  El Reno    1.00

 27.  Bishop McGuinnes    0.00

 27. (tie) NW Classen    0.00

 27. (tie) Durant    0.00

 



Class 4A

First Round

106

Blake Burden (So), Cushing Fall Ethan Raper (Fr), Glenpool, 0:54

Cody Lambert (Jr), Cascia Hall Dec Briar Boling (Jr), Elk City, 7-1

Noah McQuigg (Fr), Tuttle M-Dec Dalton Whitlock (So), Miami, 13-3

Steven Cole (Jr), Mannford M-Dec Robert Oterro (Fr), Catoosa, 15-3

113

Blake Dauphin (Jr), Tuttle Fall Wesley Littlefield (Sr), Oologah, 3:13

Tyson Brown (Fr), Elk City Dec Grant Martin (Fr), Vinita, 9-4

Scout Skidgel (Fr), Cascia Hall M-Dec Tyler Ramirez (Fr), Madill, 10-2

Daniel Hood (Jr), Cushing Fall Alex Lockwood (Sr), Wagoner, 3:09

120

Dayton Garrett (Fr), Tuttle Dec Tyler Johnson (Sr), Wagoner, 5-0

Tanner Leonard (Jr), Elgin Dec Brayden Hayes (Sr), Vinita, 9-7

Eli Hale (Sr), Miami Fall Ryan Rutherford (So), Harrah, 0:49

Kaleb Furr (Sr), Mannford M-Dec Devin Anderson (Jr), Poteau, 16-2

126

Mason Roberts (Jr), Cushing Dec Eric Snodgrass (Jr), Bristow, 7-2

Marcus Thomas (Sr), Clinton Dec Tyler Binns (Sr), Vinita, 8-5

Wyatt Sheets (Fr), Stilwell Dec Tyler Sanchez (Sr), Weatherford, 8-4

Dalton Bowman (Sr), Newcastle Fall Tristan Crutchfield (So), Sallisaw, 3:51

132

Gunner Laffoon (Sr), Tuttle Fall Tim Sargent (Jr), Vinita, 1:33

Trent Miller (So), Wagoner T-Fall Cody Williamson (Sr), Elk City, 19-3

Jake Keppner (So), Cleveland T-Fall Cody Gore (Sr), Harrah, 16-0

Daniel Hausam (Sr), Tecumseh Dec Chance Blount (Jr), Sallisaw, 7-1

138

Gabe Taylor (So), Sallisaw T-Fall Blake Trescott (Sr), Anadarko, 15:0

Justin McGinnes (So), Glenpool Dec Jace Curry (So), Harrah, 4-0

Tyler Tustin (Sr), Poteau T-Fall Chandler Cummings (Jr), Newcastle, 15-0

Ricky Ahrberg (Sr), Cushing Fall Steven Boyd (Sr), Miami, 1:40

145

Dakota Head (Jr), Tuttle Fall Michael Cox (Sr), Miami, 1:49

Luis Salcido (Sr), Clinton M-Dec Drew Humphrey (So), Oologah, 12-4

Darren Fowler (Jr), Catoosa Fall Mikey Gore (Jr), Harrah, 2:13

Ryan Moline (Sr), Cushing Dec Brad Boswell (Jr), Wagoner, 7-3

152

Seth Shelton (Jr), Tuttle Dec Jim Wilson (So), Cleveland, 9-6

Chris Smith (Sr), Bristow Fall Taren McDaniel (Sr), Elgin, 2:15

Kyle Driscoll (Sr), Cascia Hall Fall Jacob Miller (So), Cushing, 4:18

DJ Womack (Sr), Glenpool Dec Tyler Frailey (Jr), Mannford, 5-4

160

Braden Stringer (Jr), Blanchard Fall Dylan Nichol (Jr), Glenpool, 3:29

Luke Chapman (Sr), Madill Dec Dakota Hewitt (Jr), Cleveland, 4-1

Austin Elam (Sr), Tuttle Fall Fischer Medlin (So), Wagoner, 3:35

Gage Stallworth (Jr), Cushing Fall Brandon Street (Jr), Vinita, 0:32

170

Zach Beard (Sr), Tuttle Fall Logan Wood (Jr), Fort Gibson, 1:15

Derek Francis (Sr), Poteau Dec Daniel Rowell (Jr), Cushing, 5-3

Bryce Folkerts (Jr), Glenpool Fall Matt Hoffman (Sr), Weatherford, 5:46

Luke May (Jr), Mannford Fall Luke Smith (So), Cascia Hall, 2:16

182

Tristan East (Jr), Anadarko Dec Cole Martin (So), Oologah, 9-8

Roman Rodriguez (So), Wagoner Dec Christopher High (Sr), Douglas, 5-3

Cale Wilson (Jr), Sallisaw Dec Jon Carter (Jr), Mannford, 6-0

Riley Fielder (Jr), Tuttle Dec Malachi Wood (Jr), Stilwell, 5-0

195

Jacob Hoffman (So), Weatherford Fall Brad Rowan (Jr), Bristow, 0:48

Kyler Ferguson (Jr), Woodward Dec Jason He (Sr), Miami, 7-5

Jadon Davenport (Jr), Sallisaw Fall Trevor Hubble (Jr), Cushing, 1:16

Wesley Boatman (Sr), Tuttle Fall Gabe Sanchez (Sr), Poteau, 3:36

220

Dustin Mason (So), Tuttle Fall Drew Jones (Jr), Bristow, 3:00

Nick Bailey (Sr), Fort Gibson Dec Ben Ervin (So), Weatherford, 6-3

Kaleb Phillips (Sr), Vinita Fall Faron Apauty (Jr), Anadarko, 2:59

Derek Marshall (Jr), Wagoner Dec Setero Trevino (Sr), Madill, 3-2 TB

 285

Nathan Jackson (Sr), Tuttle Fall Logan Schultz (Sr), Cleveland, 0:36

Nick Wilson (Sr), Glenpool Fall D'Angelo Woodward (Jr), Douglas, 5:51

Andrew Brestel (Sr), Fort Gibson Dec Nick Barron (Jr), Clinton, 2-1

Tyler Dawson (Sr), Bristow Fall Jose Cuevas (Jr), Weatherford, 0:11

 Semifinals

Weight: 106

Cody Lambert (Jr), Cascia Hall Dec Blake Burden (So), Cushing, 5-2

Steven Cole (Jr), Mannford Dec Noah McQuigg (Fr), Tuttle, 5-1

Weight: 113

Blake Dauphin (Jr), Tuttle M-Dec Tyson Brown (Fr), Elk City, 13-0

Scout Skidgel (Fr), Cascia Hall Dec Daniel Hood (Jr), Cushing, 7-3

Weight: 120

Dayton Garrett (Fr), Tuttle Dec Tanner Leonard (Jr), Elgin, 9-3

Eli Hale (Sr), Miami M-Dec Kaleb Furr (Sr), Mannford, 8-0

Weight: 126

Mason Roberts (Jr), Cushing Fall Marcus Thomas (Sr), Clinton, 2:40

Wyatt Sheets (Fr), Stilwell T-Fall Dalton Bowman (Sr), Newcastle, 16-1

Weight: 132

Gunner Laffoon (Sr), Tuttle Fall Trent Miller (So), Wagoner, 1:18

Daniel Hausam (Sr), Tecumseh M-Dec Jake Keppner (So), Cleveland, 12-2

Weight: 138

Justin McGinnes (So), Glenpool Dec Gabe Taylor (So), Sallisaw, 3-2

Tyler Tustin (Sr), Poteau Dec Ricky Ahrberg (Sr), Cushing, 3-1 SV

Weight: 145

Dakota Head (Jr), Tuttle Fall Luis Salcido (Sr), Clinton, 3:25

Ryan Moline (Sr), Cushing Dec Darren Fowler (Jr), Catoosa, 5-3

Weight: 152

Chris Smith (Sr), Bristow Dec Seth Shelton (Jr), Tuttle, 3-1

Kyle Driscoll (Sr), Cascia Hall T-Fall DJ Womack (Sr), Glenpool, 19-3

Weight: 160

Braden Stringer (Jr), Blanchard M-Dec Luke Chapman (Sr), Madill, 14-1

Gage Stallworth (Jr), Cushing Dec Austin Elam (Sr), Tuttle, 4-0

Weight: 170

Zach Beard (Sr), Tuttle Def Derek Francis (Sr), Poteau, INJ

Luke May (Jr), Mannford Dec Bryce Folkerts (Jr), Glenpool, 6-4

Weight: 182

Tristan East (Jr), Anadarko Dec Roman Rodriguez (So), Wagoner, 14-12

Cale Wilson (Jr), Sallisaw Dec Riley Fielder (Jr), Tuttle, 6-4 SV

Weight: 195

Jacob Hoffman (So), Weatherford Fall Kyler Ferguson (Jr), Woodward, 0:26

Jadon Davenport (Jr), Sallisaw T-Fall Wesley Boatman (Sr), Tuttle, 17-2

Weight: 220

Dustin Mason (So), Tuttle Dec Nick Bailey (Sr), Fort Gibson, 4-1

Kaleb Phillips (Sr), Vinita Fall Derek Marshall (Jr), Wagoner, 4:11

Weight: 285

Nathan Jackson (Sr), Tuttle Fall Nick Wilson (Sr), Glenpool, 2:57

Andrew Brestel (Sr), Fort Gibson Fall Tyler Dawson (Sr), Bristow, 1:09

Consolation first round

Weight: 106

Briar Boling (Jr), Elk City Fall Ethan Raper (Fr), Glenpool, 2:14

Robert Oterro (Fr), Catoosa Dec Dalton Whitlock (So), Miami, 11-6 SV

Weight: 113

Grant Martin (Fr), Vinita M-Dec Wesley Littlefield (Sr), Oologah, 13-1

Tyler Ramirez (Fr), Madill Dec Alex Lockwood (Sr), Wagoner, 1-0

Weight: 120

Tyler Johnson (Sr), Wagoner Dec Brayden Hayes (Sr), Vinita, 7-6

Devin Anderson (Jr), Poteau Fall Ryan Rutherford (So), Harrah, 2:19

Weight: 126

Eric Snodgrass (Jr), Bristow Dec Tyler Binns (Sr), Vinita, 3-2

Tristan Crutchfield (So), Sallisaw Dec Tyler Sanchez (Sr), Weatherford, 4-3

Weight: 132

Tim Sargent (Jr), Vinita Dec Cody Williamson (Sr), Elk City, 12-7

Chance Blount (Jr), Sallisaw Fall Cody Gore (Sr), Harrah, 4:10

Weight: 138

Blake Trescott (Sr), Anadarko Dec Jace Curry (So), Harrah, 5-3

Steven Boyd (Sr), Miami Fall Chandler Cummings (Jr), Newcastle, 4:30

Weight: 145

Michael Cox (Sr), Miami Dec Drew Humphrey (So), Oologah, 4-3

Brad Boswell (Jr), Wagoner Fall Mikey Gore (Jr), Harrah, 2:34

Weight: 152

Taren McDaniel (Sr), Elgin Fall Jim Wilson (So), Cleveland, 5:30

Tyler Frailey (Jr), Mannford M-Dec Jacob Miller (So), Cushing, 8-0

Weight: 160

Dakota Hewitt (Jr), Cleveland Dec Dylan Nichol (Jr), Glenpool, 5-2

Fischer Medlin (So), Wagoner Fall Brandon Street (Jr), Vinita, 3:49

Weight: 170

Daniel Rowell (Jr), Cushing Fall Logan Wood (Jr), Fort Gibson, 4:30

Matt Hoffman (Sr), Weatherford Dec Luke Smith (So), Cascia Hall, 2-0

Weight: 182

Cole Martin (So), Oologah Fall Christopher High (Sr), Douglas, 4:57

Malachi Wood (Jr), Stilwell Dec Jon Carter (Jr), Mannford, 7-2

Weight: 195

Jason He (Sr), Miami Fall Brad Rowan (Jr), Bristow, 4:38

Trevor Hubble (Jr), Cushing M-Dec Gabe Sanchez (Sr), Poteau, 12-0

Weight: 220

Ben Ervin (So), Weatherford Dec Drew Jones (Jr), Bristow, 1-0

Setero Trevino (Sr), Madill Fall Faron Apauty (Jr), Anadarko, 4:26

Weight: 285

Logan Schultz (Sr), Cleveland Fall D'Angelo Woodward (Jr), Douglas, 1:31

Nick Barron (Jr), Clinton Dec Jose Cuevas (Jr), Weatherford, 3-1

Team

1.  Tuttle  133.00

  2.  Cushing   63.00

  3.  Cascia Hall   46.50

  4.  Sallisaw   39.00

  5.  Mannford   36.00

  6.  Miami   24.00

  6. (tie) Glenpool   24.00

  8.  Vinita   21.00

  8. (tie) Bristow   21.00

 10.  Poteau   20.50

 11.  Weatherford   20.00

 12.  Fort Gibson   18.00

 13.  Blanchard   17.00

 14.  Stilwell   16.50

 15.  Tecumseh   15.00

 15. (tie) Anadarko   15.00

 17.  Wagoner   14.50

 18.  Cleveland    7.50

 19.  Madill    6.00

 19. (tie) Clinton    6.00

 21.  Elk City    5.00

 21. (tie) Elgin    5.00

 21. (tie) Catoosa    5.00

 24.  Newcastle    4.00

 25.  Oologah    3.00

 26.  Woodward    2.00

 27.  Harrah    0.00

 27. (tie) Douglas    0.00

 



Class 3A

First Round

106

Dalton Revels (So), Perry Fall Nestor Jimenez (Fr), Locust Grove, 0:35

Grant Sorensen (So), Heritage Hall Dec Bryan Brown (So), Newkirk, 2-0

Owen Simpson (So), Tonkawa Dec Zach Atencio (Fr), Plainview, 4-2 SV

Maddy Roney (Fr), Kingfisher Dec Treyson January (So), Jay, 7-4

113

Braden Bennett (Jr), Locust Grove Dec Tevin Williams (Sr), Perry, 5-4

Trey Jimenez (Sr), Berryhill Dec Payden Day (Jr), Blackwell, 7-0

Briar Stopp (Jr), Newkirk Fall Corey Williams (Jr), Comanche, 4:30

Anthony Jauregui (Jr), Tonkawa Fall Logan Knox (So), Marlow, 3:55

120

Noah Nida (So), Perry T-Fall Trestin January (Fr), Jay, 19-4

Bradley Ray (So), Geary Dec Cullen Patterson (Jr), Salina, 5-4

Erik Juanes (Sr), Newkirk M-Dec Ike Flowers (Sr), Sulphur, 11-1

Taylor Priest (Jr), Pawhuska Fall Stephen West (Jr), Plainview, 1:24

126

Brandon Smith (Jr), Newkirk Dec Dakota Hagan (Jr), Blackwell, 9-4

Josh Ailey (Sr), Tonkawa Fall Matt Blevens (So), Little Axe, 1:11

Cub Yeager (Jr), Locust Grove Fall Zane Johnson (So), Perry, 0:38

Blake Avery (Jr), Perkins-Tryon Fall Ricky Kelly (Sr), Comanche, 3:06

132

Jon Townsend (Sr), Comanche T-Fall Dakota Simerly (Sr), Locust Grove, 15-0

Derick Shrum (Jr), Jay Fall Cody Scroggins (Sr), Marlow, 3:42

Gage Martin (Sr), Tonkawa Dec Cody Lewis (Jr), Geary, 6-3

Cade Wheelwright (Sr), Plainview Fall Brett Cheary (Sr), Perkins-Tryon, 5:41

138

Christian Roney (Jr), Kingfisher Dec Seth Fritts (Fr), Keys, 9-6

Cole Wheeler (Sr), Jay Fall Kyler Vowell (So), Hinton, 5:36

Jonce Blaylock (Jr), Berryhill Fall Tre Parker (Sr), Geary, 3:41

Blake Barrier (Sr), Chandler M-Dec Brandon Hurst (Jr), Tonkawa, 14-5

145

Colton Looper (Jr), Perry Dec Jacob Collins (Jr), Tonkawa, 6-4 TB

Jared Schieber (Jr), Newkirk Dec Jake Reading (Sr), Hinton, 5-3

Davey Dolan (Sr), Berryhill Fall Seth Scarbrough (Jr), Marlow, 1:55

Logan Simpson (So), Blackwell Fall Trevion James (Jr), Okmulgee, 1:29

152

Cody Ryan (Jr), Chandler T-Fall Brandon Moody (Sr), Perkins-Tryon, 15-0

Jacob Vap (Jr), Newkirk Dec Hunter White (Sr), Davis, 3-1 SV

Reece Simpson (Sr), Tonkawa Fall TJ Buser (Sr), Geary, 1:11

Austin Allen (Sr), Perry Dec John Gruenwald (Jr), Sperry, 4-2

160

Sam Schuermann (So), Blackwell M-Dec Zalin Edwards (Jr), Pawhuska, 9-1

David Thomas (Jr), Perry Fall Remington White (Sr), Jay, 1:18

Heath Gray (So), Chandler Dec Landon Decker (Sr), Vian, 3-1

Drake Martel (Sr), Plainview M-Dec Kevin Howard (Jr), Tonkawa, 17-5

170

Landon Good (Sr), Plainview Fall Jordan Flores (Jr), Inola, 5:42

David Dowell (Sr), Newkirk Dec Cole Ingram (Jr), Perry, 9-5

Marlon Houston Jr (Jr), Pawnee Dec Jacob Lamb (Sr), Blackwell, 7-1

Darian Mixon (So), Chandler Dec Tommy York (Sr), Berryhill, 5-1

182

Finn Higgins (Sr), Heritage Hall M-Dec Tyler Hudson (Sr), Berryhill, 14-2

Cameron Hanan (Jr), Plainview Dec Laken McConnell (Sr), Newkirk, 8-1

Rowdy Simon (Sr), Vian Fall Jeremy Smith (Sr), Little Axe, 3:27

Garrett Beier (So), Perry Dec Jake Barrett (Sr), Inola, 10-6

195

Ethan Walker (Sr), Heritage Hall Forf Justice Jones (Sr), Newkirk

Cale Mays (Sr), Vian Fall Jody Green (Jr), Blackwell, 1:37

Caleb Hawes (Jr), Barnsdall Fall Tyler Morelock (Fr), Hinton, 1:20

Bryson McGowan (So), Hulbert Dec Bo Montez (Jr), Perry, 7-2

220

Bryan Jordan (So), Tonkawa Dec Kyle Varley (Sr), Perry, 8-3

Mike Baker (Sr), Locust Grove Fall Jesse Richardson (Sr), Geary, 3:03

Tre Locust (Sr), Vian Fall Dorian Fagan (Fr), Plainview, 1:02

Wyatt Jones (Jr), Sulphur Fall Steve McGlorie (Sr), Okmulgee, 1:04

285

Braden Ruth (Jr), Davis Fall RJ Wofford (Sr), Webbers Falls, 4:04

Nate Wade (Sr), Perry Dec JR Fonseca (Sr), Sperry, 2-0

Trey Loveall (Jr), Locust Grove Fall Josh Barriga (So), Little Axe, 3:39

Tanner Allen (Jr), Blackwell Fall Boyd Parvin (Sr), Berryhill, 2:56

Semfinals

Weight: 106

Dalton Revels (So), Perry Fall Grant Sorensen (So), Heritage Hall, 1:07

Owen Simpson (So), Tonkawa Dec Maddy Roney (Fr), Kingfisher, 4-2

Weight: 113

Braden Bennett (Jr), Locust Grove Dec Trey Jimenez (Sr), Berryhill, 3-2

Briar Stopp (Jr), Newkirk Dec Anthony Jauregui (Jr), Tonkawa, 4-0

Weight: 120

Noah Nida (So), Perry T-Fall Bradley Ray (So), Geary, 18-1

Erik Juanes (Sr), Newkirk Dec Taylor Priest (Jr), Pawhuska, 6-3

Weight: 126

Josh Ailey (Sr), Tonkawa Fall Brandon Smith (Jr), Newkirk, 0:50

Cub Yeager (Jr), Locust Grove Fall Blake Avery (Jr), Perkins-Tryon, 5:14

Weight: 132

Jon Townsend (Sr), Comanche M-Dec Derick Shrum (Jr), Jay, 12-3

Cade Wheelwright (Sr), Plainview Dec Gage Martin (Sr), Tonkawa, 6-4

Weight: 138

Cole Wheeler (Sr), Jay Dec Christian Roney (Jr), Kingfisher, 5-1

Jonce Blaylock (Jr), Berryhill Fall Blake Barrier (Sr), Chandler, 1:45

Weight: 145

Colton Looper (Jr), Perry Dec Jared Schieber (Jr), Newkirk, 4-3 TB

Davey Dolan (Sr), Berryhill Fall Logan Simpson (So), Blackwell, 0:58

Weight: 152

Cody Ryan (Jr), Chandler Dec Jacob Vap (Jr), Newkirk, 3-2

Austin Allen (Sr), Perry Fall Reece Simpson (Sr), Tonkawa, 6:26

Weight: 160

David Thomas (Jr), Perry Dec Sam Schuermann (So), Blackwell, 1-0

Drake Martel (Sr), Plainview Dec Heath Gray (So), Chandler, 8-6

Weight: 170

David Dowell (Sr), Newkirk Fall Landon Good (Sr), Plainview, 3:38

Marlon Houston Jr (Jr), Pawnee Dec Darian Mixon (So), Chandler, 3-1

Weight: 182

Finn Higgins (Sr), Heritage Hall T-Fall Cameron Hanan (Jr), Plainview, 21-2

Rowdy Simon (Sr), Vian Dec Garrett Beier (So), Perry, 5-1

Weight: 195

Ethan Walker (Sr), Heritage Hall Dec Cale Mays (Sr), Vian, 10-5

Caleb Hawes (Jr), Barnsdall M-Dec Bryson McGowan (So), Hulbert, 14-3

Weight: 220

Mike Baker (Sr), Locust Grove Fall Bryan Jordan (So), Tonkawa, 0:20

Tre Locust (Sr), Vian Fall Wyatt Jones (Jr), Sulphur, 1:00

Weight: 285

Braden Ruth (Jr), Davis M-Dec Nate Wade (Sr), Perry, 14-4

Tanner Allen (Jr), Blackwell Forf Trey Loveall (Jr), Locust Grove, 1-0

 

Consolation first round

Weight: 106

Bryan Brown (So), Newkirk T-Fall Nestor Jimenez (Fr), Locust Grove, 17-0

Zach Atencio (Fr), Plainview Dec Treyson January (So), Jay, 3-2

Weight: 113

Tevin Williams (Sr), Perry Dec Payden Day (Jr), Blackwell, 7-1

Logan Knox (So), Marlow Dec Corey Williams (Jr), Comanche, 12-7

Weight: 120

Cullen Patterson (Jr), Salina Dec Trestin January (Fr), Jay, 7-6

Stephen West (Jr), Plainview Dec Ike Flowers (Sr), Sulphur, 4-1

Weight: 126

Dakota Hagan (Jr), Blackwell Dec Matt Blevens (So), Little Axe, 9-4

Ricky Kelly (Sr), Comanche Dec Zane Johnson (So), Perry, 7-3

Weight: 132

Dakota Simerly (Sr), Locust Grove Fall Cody Scroggins (Sr), Marlow, 3:54

Brett Cheary (Sr), Perkins-Tryon Dec Cody Lewis (Jr), Geary, 7-4

Weight: 138

Seth Fritts (Fr), Keys Dec Kyler Vowell (So), Hinton, 11-6

Brandon Hurst (Jr), Tonkawa Dec Tre Parker (Sr), Geary, 8-2

Weight: 145

Jake Reading (Sr), Hinton Dec Jacob Collins (Jr), Tonkawa, 7-2

Seth Scarbrough (Jr), Marlow M-Dec Trevion James (Jr), Okmulgee, 13-1

Weight: 152

Brandon Moody (Sr), Perkins-Tryon Dec Hunter White (Sr), Davis, 4-3

TJ Buser (Sr), Geary Dec John Gruenwald (Jr), Sperry, 5-1

Weight: 160

Zalin Edwards (Jr), Pawhuska Dec Remington White (Sr), Jay, 11-4

Landon Decker (Sr), Vian M-Dec Kevin Howard (Jr), Tonkawa, 10-1

Weight: 170

Cole Ingram (Jr), Perry Fall Jordan Flores (Jr), Inola, 4:46

Jacob Lamb (Sr), Blackwell Dec Tommy York (Sr), Berryhill, 3-1

Weight: 182

Tyler Hudson (Sr), Berryhill Dec Laken McConnell (Sr), Newkirk, 3-1

Jake Barrett (Sr), Inola Dec Jeremy Smith (Sr), Little Axe, 10-3

Weight: 195

Jody Green (Jr), Blackwell Forf Justice Jones (Sr), Newkirk

Bo Montez (Jr), Perry Fall Tyler Morelock (Fr), Hinton, 1:17

Weight: 220

Kyle Varley (Sr), Perry Dec Jesse Richardson (Sr), Geary, 3-2

Dorian Fagan (Fr), Plainview Fall Steve McGlorie (Sr), Okmulgee, 2:42

Weight: 285

JR Fonseca (Sr), Sperry Dec RJ Wofford (Sr), Webbers Falls, 3-1 SV

Boyd Parvin (Sr), Berryhill Fall Josh Barriga (So), Little Axe, 1:17

Team

  1.  Perry   93.00

  2.  Locust Grove   57.00

  3.  Newkirk   55.50

  4.  Tonkawa   45.00

  5.  Berryhill   42.00

  5. (tie) Plainview   42.00

  7.  Vian   40.00

  8.  Heritage Hall   34.50

  9.  Blackwell   30.00

 10.  Chandler   22.50

 11.  Jay   20.00

 12.  Comanche   17.50

 13.  Barnsdall   17.00

 13. (tie) Davis   17.00

 15.  Pawnee   14.00

 16.  Perkins-Tryon    6.00

 17.  Pawhuska    5.00

 18.  Kingfisher    4.00

 18. (tie) Sulphur    4.00

 20.  Marlow    3.00

 20. (tie) Geary    3.00

 22.  Hulbert    2.00

 23.  Salina    1.00

 23. (tie) Keys    1.00

 23. (tie) Sperry    1.00

 23. (tie) Inola    1.00

 23. (tie) Hinton    1.00

 28.  Okmulgee    0.00

 28. (tie) Webbers Falls    0.00

 28. (tie) Little Axe    0.00