College basketball

Thursday

MEN

Big 12 Tournament, Texas Tech vs. Oklahoma State, 11:30 a.m. (ESPN2)

CUSA Tournament: UAB vs. Tulsa, noon

WOMEN

Texas vs. Oklahoma State, 8:30 p.m.

Friday

MEN

Big 12 Tournament, Texas vs. Texas Tech-Oklahoma State winner, 11:30 a.m.

Oklahoma vs. Baylor-Colorado winner, 2 p.m

CUSA Tournament: TBD

SEC Tournament: Arkansas vs. Vanderbilt-Auburn winner, 2:15 p.m.



Saturday

MEN

Big 12 tournament, TBD

SEC tournament, TBD

CUSA championship, 10:35 a.m.

WOMEN

Big 12 championship, 6 p.m.

Sunday

MEN

SEC champioship, 1 p.m.

Big 12 championship, 2 p.m.



College baseball

Thursday

NSU at Cameron, 2 p.m.

OSU at Baylor, 6:30 p.m.

Washington State at OU, 6:35 p.m.

Connors at Murray State Festival, TBA

Friday

Clark College at Bacone, 1 p.m.

NSU at Cameron, 1 p.m.

OSU at Baylor, 6:30 p.m.

Washington State at OU, 2 p.m.

Connors at Murray State Festival, vs. Murray State at noon, Brown Mackie, Kan., at 3 p.m.

Saturday

Clark College at Bacone, 1 p.m.

NSU at Cameron, 1 p.m.

OSU at Baylor, 1 p.m.

Washington State at OU, 1 p.m.

Connors at Redlands, 1 p.m.

Sunday

Clark College at Bacone, 1 p.m.

NSU at Cameron, 1 p.m.

OSU at Baylor, 1 p.m.

Washington State at OU, 1 p.m.

Connors at Redlands, 1 p.m.

Monday

Maplewoods at Connors, 1 p.m.

Tuesday

Bacone at Rogers State, 2 p.m.

Arkansas-Pine Bluff at OSU, 3 p.m.

OU at South Florida, 6 p.m.

Southwest Iowa at Connors, noon

Wednesday

Arkansas-Pine Bluff at OSU, 1 p.m.

OU at South Florida, 6 p.m.



Prep baseball

Thursday

Checotah Tournament: Muldrow vs. Hilldale, 11 a.m., Roland vs. Eufaula, 1:30 p.m.; Stigler vs. Warner, 4 p.m.; Wagoner vs. Checotah, 6 :30 p.m.

Sperry tournamnet: Haskell vs. NA, Fort Gibson vs. Claremore Sequoyah, 2 p.m.

Gore, Keys, Okay, Oktaha at Preston Festival

Midway at Porter, 4 p.m.

Muskogee at Jenks, 4:30 p.m.

Vian at Porum, 4 p.m.

Gravette, Ark./Adair at Sequoyah, 3:30 p.m.

Tahlequah at Bixby, 5 p.m.

Friday

Porum at Okay, 4 p.m.

Vian at Henryetta Festival

Sequoyah vs. Stilwell/Riverside at Riverside, 3:30 p.m.

Haskell, Fort Gibson at Sperry Tournament, TBA

Gore, Keys, Okay, Oktaha at Preston Festival, TBA

Saturday

Vian at Henryetta Festival

Hilldale, Checotah, Eufaula, Stigler, Warner, Wagoner at Checotah Tournament

Haskell, Fort Gibson at Sperry Tournament

Gore, Keys, Okay, Oktaha at Preston Festival



Monday

Checotah at Haskell, noon

Fort Gibson at Locust Grove, 2 p.m.

Porum/Wilson/Porter, noon, at Porter

Checotah at Haskell, noon

Vian at Okay, 4 p.m.

Pocola at Oktaha, 1 p.m.

Central at Stigler, 1 p.m.

Hawk Triple Play Classic at Mesa, Ariz.,: Muskogee vs. Desert Ridge, Ariz., 8 a.m. at Desert Ridge HS; Eufaula vs. Sunnyside, noon and Mesa, 3 p.m. at Mesa HS



Tuesday

Hawk Triple Play Classic at Mesa, Ariz.” Muskogee vs. Fort Collins, Colo., 8 a.m., Muskogee vs. Dobson, Ariz., 11 a.m., both at Desert Ridge HS; Enid vs. Eufaula, 8 a.m. at Mesa HS.

Preston at Haskell, noon

Vian, Checotah, Fort Gibson at Fort Gibson Wood Bat Festival

Oktaha at Stuart, 1:30 p.m.



Wednesday

Hilldale at Collinsville Tournament (through 22)

Gore at Checotah, 1 p.m.

Muskogee, Eufaula at Hawk Triple Play Classic, Mesa, Ariz.

Prep softball

Thursday

Vian at Hulbert, 4:30 p.m.

Muskogee/Jenks/Gore, 4:30 p.m., at Muskogee

Kellyville, Tahlequah at Haskell, 4 p.m.

Keys at Warner, 5 p.m.

Friday

Haskell at Preston Festival

Warner at Gore, 4 p.m.

Oktaha at Okay, 5 p.m.

Saturday

Haskell, Oktaha at Preston Festival





College softball



Thursday

OU at Fresno State, 7 p.m.

Friday

OSU vs. LSU, noon, at Clearwater, Fla.

OSU vs. South Florida, 5 p.m., at Clearwater, Fla.

OU vs. Cal Poly, noon, at Sacramento, Calif.

OU vs. Colorado State 5 p.m



Saturday

]Northwood at Bacone, noon

Connors at Midwest Tournament, Tulsa

Cameron at NSU, 2 p.m.

OSU vs. Fordham, noon, at Clearwater, Fla.

OSU vs. Purdue, 5 p.m., at Clearwater, Fla.

OU vs. Sacramento State, noon, at Sacramento, Calif.

OU vs. Cal, 2:30 p.m., at Sacramento, Calif.



Sunday

Bacone at Ouachita Baptist, 1 p.m.

OSU at Speedline Invitational (bracket play), TBA, at Clearwater, Fla.

OU vs. Princeton, 11 a.m., at Sacramento, Calif.

Connors at Midwest Tournament, Tulsa



Monday

Bacone at Henderson State Tournament, TBA

NSU at Cameron, 2 p.m.



Tuesday

Bacone at Henderson State Tournament, TBA

NSU at Abilene Christian, 2 p.m.

Missouri State at OSU, 3 p.m.



Wednesday

Bacone at Henderson State Tournament

NSU at Incarnate Word, 2 p.m.

Witchita State at OU, 5 p.m.

Prep soccer

Girls, then boys

Thursday

Fort Gibson at Glenpool, 7 p.m. (boys only)

Friday

Tulsa Noah at Fort Gibson, 5 p.m. (girls only)



Prep track

Thursday

Tahlequah, Hilldale at Skiatook

Friday

Muskogee girls at Tulsa Union

Saturday

Muskogee boys and Dallas Jesuit

React to this story:

0
0
0
0
0

Tags

Recommended for you