College basketball



Saturday

WOMEN

Region II at OBU, Shawnee: Connors at Carl Albert, 3 p.m.

Auburn at Arkansas, 2:05 p.m.

Missouri at Oklahoma, 2:30 p.m. (ABC)

Central Florida at Tulsa, 7 p.m.

WOMEN

Region iI at OBU, Shawnee: Connors TBA



Sunday

MEN

Oklahoma State at Texas, 3 p.m.

Region iI at OBU, Shawnee: Connors TBA

WOMEN

Region iI at OBU, Shawnee: Connors TBA



Prep basketball

State Championship games, at State Fair Arena

4A Girls

Fort Gibson vs. Star Spencer, 9:15 p.m.



3A Boys

Sequoyah vs. Verdigris, 5:45 p.m.



3A Girls

Sequoyah vs. Millwood, 10:45 a.m.

College baseball

Saturday

Bacone at Hillsdale Baptist, noon

Angelo State at NSU, 1 p.m.

San Diego State Tournament: OSU vs. Santa Clara, 5 p.m.

Western Illinois at OU, noon

Northern-Tonkawa at Connors, 1 p.m.

Siena at Arkansas, noon



Prep baseball

Saturday

Muskogee at Sapulpa, noon

Salina, Cleveland at Wagoner, 11 a.m.

Haskell at Porter, 1 p.m.

Jenks at Hilldale, 1 p.m.

Pryor/Oologah/Fort Gibson, TBA, at Pryor

Kellyville at Checotah, 1 p.m.

Sallisaw/Crowder/Eufaula, 11 a.m. at Eufaula

Vian at Spiro, 1 p.m.

Tahlequah at Skiatook, 1 p.m.

Monday

Coweta at Wagoner, 4:30 p.m.

Beggs at Haskell, 4 p.m.

Fort Gibson at Hilldale, 5 p.m.

Lincoln Christian at Porter, 4 p.m.

Preston at Gore, 4 p.m.

Stilwell at Keys, 4 p.m.

Broken Arrow at Muskogee, 4 p.m.

Okay at Central, 4:30 p.m.

Oktaha at Braggs, 4 p.m.

Stigler at Spiro, 4:30 p.m.

Westville, Sequoyah at Vian, 5:30 p.m.

Gans at Porum, 4 p.m.

Tuesday

Muskogee at Tulsa Memorial, 5 p.m.

Hilldale, Checotah, Eufaula, Stigler, Warner, Wagoner at Checotah Tournament

Haskell at Henryetta, 4:30 p.m.

Locust Grove at Fort Gibson, 2 p.m.

Porter at Webbers Falls, 4 p.m.

Okay/Braggs/Gore, 5:30 p.m. at Okay

Oktaha at Sequoyah, 4 p.m.

Vian at Panama, 4 p.m.

Porum at Bokoshe, 3 p.m,.

Coweta at Tahlequah, 5 p.m.



Prep softball



Monday

Muskogee/Hilldale/East Central, 4:30 p.m., at Muskogee

Sallisaw at Tahlequah

Welch Tournament: Muskogee JV, TBA

Okay at Gore, 3:30 p.m.

Sallisaw at Tahlequah, 5 p.m.

Oktaha at Haskell, 5 p.m.

Tuesday

Hilldale/Sapulpa at Tahlequah, 4 p.m.

Checotah at Haskell, 4 p.m.

Warner at Vian, 5 p.m.

Oktaha at Dewar, 6 p.m.





College softball





Saturday

Jarvis College at Bacone, noon,

East Central at NSU, 1 p.m.

Centenary at OSU, 2 p.m.

OSU at Mizuno Classic (semis), TBA, at Stillwater

McNeese State at OU, 2:30 p.m.

Drake University at OU, 4:45 p.m.

Sunday

OSU at Mizuno Classic (finals), TBA, at Stillwater

Drake University at OU, 1:15 p.m.

McNeese State at OU, 3:30 p.m.

Tuesday

NSU at East Central, 2 p.m.

Carl Albert at Connors, 2 p.m.

Wednesday

Tulsa at OSU, 7 p.m.

Seminole at Connors, 2 p.m.

Thursday

OU at Fresno State, 7 p.m.

Friday

OSU vs. LSU, noon, at Clearwater, Fla.

OSU vs. South Florida, 5 p.m., at Clearwater, Fla.

OU vs. Cal Poly, noon, at Sacramento, Calif.

OU vs. Colorado State 5 p.m., at Sacramento, Calif.



Prep soccer

Girls, then boys



Tuesday

Muskogee at Ponca City, 5/7 p.m.

Fort Gibson at Westville, 5/7 p.m.

Thursday

Fort Gibson at Glenpool, 5/7 p.m.

Friday

Tulsa Noah at Fort Gibson, 5 p.m. (home)



Prep track

Thursday

Tahlequah at Skiatook

React to this story:

0
0
0
0
0

Recommended for you